Reference – pro-am tanec

ROBERT DOBEŠ

Na lekce tance ke Kristýně chodím už dva roky a v klubu vládne vždy přátelská atmosféra s profesionálním vedením. Hrábě jsem tancovat neviděl, ale i já se po roce tréninku na plese neztratil. Děkuji a jen tak dál.

Praha, květen 2024

RADOSLAV ČUDA

Se školou mám jen ty nejlepší zkušenosti. Snadná domluva, pěkný sál v centru a samozřejmě nejúžasnější lektorka Kristýna.

Praha, duben 2024

JIŘÍ MIZERA

Po rychlokurzu tance na maturitní ples dcery jsem se rozhodl pokračovat v „tanečních“ a oslovil jsem Školu tance s prosbou o pokračování s lektorkami.
K mému překvapení mně nabídla lekce přímo paní Kristýna Mücková. Vzhledem je jejím profesním úspěchům musím konstatovat, že jsem byl překvapen, ale potěšen a dohodli jsme se na pokračování lekcí každý týden.

Co bych řekl k našemu ročnímu tanečnímu soužití- profesionalita paní Kristýny Mückové, lidský přístup a velká trpělivost skloubená s tanečním nadhledem je přímo úžasná. Těší mě, že jsem před rokem na internetu vybral právě taneční školu paní Kristýny Mückové a pana Vítěslava Rázka.

Celé pojetí jejich práce je napsané v názvu „Škola Tance Pro Všechny“, je pěkné, že nás uvádějí do „světa tance“ právě tito lidé.

Praha, leden 2024

GABRIELA BOELMAN

Vítek je nejen skvělý tanečník, ale také velmi schopný a trpělivý trenér. Jeho přístup k učení je takový, že mě do ničeho netlačí, ale zároveň mi nedovolí jet za hranou mých možností a díky tomuto přístupu mi pomáhá se stále zlepšovat. Na lekcích panuje uvolněná atmosféra a já se na ně vždy znovu těším. Díky lekcím s Vítkem, můžu v tanci, krůček po krůčku, dosahovat svého potenciálu. Vítek dbá na správné používání těla a jednotlivých svalů tak, aby byl tanec zdraví prospěšný a dlouhodobě udržitelný. Zpěvněné svaly, správné držení těla a jeho celková lepší koordinace, jsou k tanci příjemným bonusem..

Praha, červen 2023

TEAM MATCH ČR VS. USA

Náš Pro-Am team měl tu čest se zúčastnit soutěže družstev, která se konala 9.února v texaském Houstonu. Tým byl složen z celkem 4 amatérů a 2 profesionálů: Liz LaRocque, Olina Spoustová, Petrana Slámová a Peter Kysela, z profesionálů Barbora Hirnerová a Vítězslav Rázek. Na americké půdě jsme jen těsně zůstali za domácími. Formu jsme však potvrdili během denní části soutěžení, kdy si všichni zástupci vytančili medailová umístění. Děkujeme všem za reprezentaci.

Houston,
USA, únor 2020

PRO- AM PŘÍBĚH Č.4: ZA 4 MĚSÍCE NA STUPNĚ VÍTĚZŮ

Vítku, rok 2019 považuji za svůj nejúspěšnější, splnila jsem si totiž sen a s úspěchem jsem si zasoutěžila ve standardech. Patří Ti mé velké Díky za vysoce profesionální a zábavnou výuku. Jakožto skvělý pedagog jsi mi předal mnoho znalostí a posunul jsi mě doslova raketovou rychlostí z nuly na úroveň Silver. Děkuji též Kristýně za skvělé lekce a výborné plánování. S jistotou mohu říct, že každý s Vámi objeví lásku k tanci. Věřím v brzké setkání.

Praha, říjen 2019

PRO-AM PŘÍBĚH Č.3: ZÁŽITKY ASPIRUJÍCÍ TANEČNICE

Liz LaRocque se rozhodla s manželem si změnit život. Skončila úspěšnou kariéru v USA a rozhodla se žít úplně jinak. Přestěhovala se shodou mnoha okolností do Prahy, kde se mimo jiné rozhodla si splnit sen – naučit se tančit. S Pro-Am partnerem Vítězslavem Rázkem začínala úplně od začátků, kdy neuměla jediný krok a po několika letech plné poctivé práce již získala více než 30 vítězství na tanečních soutěžích a účastnila se těch největších festivalů, které na okruhu Pro-Am jsou: Blackpool dance festival, Embassy Ball. O své cestě, která nebyla vždy jednoduchá, píše velmi čtivý blog, který naleznete pod tímto odkazem.

Praha, srpen 2019

PRO-AM PŘÍBĚH Č.2: CO MI PŘINESLO PRO-AM

Co mi přinesl tanec s profesionálem? No, která žena by si nechtěla zatančit s profesionálním tanečníkem…

Několik let jsem s kamarádem navštěvovala taneční kurzy pro dospělé, kde jsme v určitý okamžik dospěli do bodu, kdy to bylo spíše společenské setkávání a v zásadě žádný taneční posun jsme již nezaznamenávali. V té době jsem od kolegyň ze zaměstnání dostala voucher na jednu lekci tance s profesionálním tanečníkem. Počáteční nadšení se změnilo v obavy a nervozita dosáhla vrcholu, když mě ve dveřích tanečního studia přivítalo „Cosi“ velmi mladého, velmi vysokého a velmi, velmi štíhlého… Z toho „Cosi“ se vyklubal profesionální tanečník Vítězslav Rázek, mimo jiné mistr České republiky v show dance, který mě překvapil svým humorem, svou empatií a svým přístupem k totálnímu dřevu. Hned první lekci mi řekl, že podle něj se tančit může naučit opravdu každý a že nejtěžší krok je ten první. Tím mě navnadil a hned jsme si domluvili lekci další. A potom další. Pak jsme se pravidelně potkávali na tréninku jednou týdně, po čase dvakrát týdně a nyní se vídáme 2-3 x týdně. A celé to trvá již tři roky.
Co je výsledkem celého snažení? Zjištění, že to, co vypadá tak ladně a přirozeně v podání profesionálních tanečníků, je výsledkem velké a letité dřiny a není na tom přirozeného vůbec nic. Již dávno vím, že nikdy nebudu vypadat na parketu jako víla, ale stejně mi to nedá. Před zrcadlem v koupelně si kontroluji postavení, na chodbě zkouším kroky a při usínání si opakuji sestavy. Vím, že bojuji proti Alzheimerovi, že si udržuji fyzickou kondici velmi příjemným způsobem, že jsem na lekcích potkala nové přátele, kteří mi přinesli do života, a to nejen toho tanečního, hodně radosti. Už poznám, kdy jsem udělala chybu a proč jsem ji udělala a poznám, kdy jsem to udělala dobře. Protože v ten okamžik prostě s partnerem zapadnete do sebe, všechno jde najednou tak nějak hladce a najednou víte, že se té vysněné víle přibližujete alespoň o malý krůček. Prostě najednou ten tanec cítíte.
A k čemu to celé spěje? V určitý okamžik se necháte přemluvit a zúčastníte se nějaké tanečné soutěže ProAm… Tam zjistíte, že v tom nejste sama, že takových bláznů je daleko víc, že nejste jediným člověkem, kterému tanec přináší radost do života. Hodíte za hlavu všechny předsudky a užijete si soutěžní tanec se vším všudy. I kdyby to mělo být jen jednou v životě, tak to stojí za to. A za to Vítkovi děkuji.

Praha, srpen 2019

PRO-AM PŘÍBĚH Č.1: PROČ JSEM S TÍM VLASTNĚ ZAČALA.

Od mala mě bavilo tancování v páru. Snaha začít se mu více věnovat ale vždycky narazila na nějakou překážku. Mého partnera z tanečních například lapila pokročilá „singl“ tanečnice hned, jak jsme se objevili ve dveřích taneční školy. K dovršení těchto marných pokusů jsem si vzala muže, který tančit odmítá.
A pak přišla doba, kdy jsem se rozhodla a mohla si i dovolit dopřát více času sobě, svým vlastním přáním a potřebám. Rozhodla jsem se uspokojit svůj hlad po tanci a zatančit si s profesionálem. K mému překvapení jsem opravdu přes internet dohledala zážitkový voucher na šestihodinovou lekci v kuse ve stylu Star Dance. Naplnilo to zcela má očekávání a domluvila jsem si lekce další.
Nyní již šestým rokem ladím energie a zdokonaluji pohyb a postavení s tanečním mistrem, který mi od samého počátku, krůček za krůčkem a kapku za kapkou dávkuje své znalosti. To, že to dělá dobře, mi dokázal, když jsme spolu zvítězili v konkurenci jiných škol v soutěži ProAm bronze ve všech jednotlivých standardních tancích. Zážitek z tance byl při soutěži úplně jiný, než při běžné lekci a o to intenzivnější, že byl opravdu „na živo“ a v kuse, v překrásných šatech, s odpovídajícím účesem a líčením.
Zvítězit v soutěži může být cílem. Pro mě je ale cílem tančit – zážitek z tance samotného. Chci se umět shodnout na parketu s každým tanečním partnerem, ať už to bude laik nebo profesionál. Úžasné je, že moji vizi můj taneční mistr respektuje a netlačí mě nekompromisně do biflování a pilování sestav, které bychom později předvedli porotě a obecenstvu. Soustředí se v mém případě na základní principy kroků, pohybů a vedení v každém tanci, které mě při správném provedení „samy“ navedou do každého jednotlivého prvku jakékoli taneční sestavy.
Mé snažení má i vedlejší důsledky: postupné srovnávání těla, zlepšování tělesných proporcí, stabilnější krok a vlastně celkově lepší koordinace všech údů s dalšími částmi těla, lepší vnímání energií, sebevědomí, dobrá nálada, pohoda a klid 🙂
Za to vše díky.

Praha, říjen 2019